Zbieracze

ZBIERACZE OPOWIEŚCI

Martyna Adamus (ur. 1991) – studentka Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku Kulturoznawstwo – Slawistyka Zachodnia i Południowa, specjalizacja serbska. Miłośniczka filmu i teatru. W wolnych chwilach uwielbia gotować dla przyjaciół oraz poznawać  i odkrywać nowe smaki. Oczywiście pasjonuje się również ciekawymi opowieściami!

 

 

 

 

Natalia Ciak

 

 

Aleksandra Gurska - nieduża, roztrzepana utopistka. Studiowała Filozofię i Slawistykę w Gdańsku. Wychowana w środowisku zaangażowanym w działalność społeczno-kulturową Kaszub, jednak porzuciła Pomorze dla Powiśla, gdzie pracuje nad doktoratem z estetyki. Brała udział projektach międzykulturowych, filmowych, podróżniczych, teatralnych, muzycznych i edukacyjnych jako koordynator, animator, stażysta, wolontariusz. Jej pasja to niskobudżetowe podróże, nocne dyskusje o abstrakcjach i gotowanie przy głośnej muzyce.

 

 

 

Katarzyna Kułakowska (ur. 1986) – skończyła Kulturoznawstwo i specjalizację Animacja Kultury w Instytucie Kultury Polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Interesuje się historią mówioną, którą rozumie jako nieustanną wymianę darów między ludźmi, prowadzenie niekończącej się rozmowy – wsłuchiwanie się w opowieść innych ludzi, by następnie obdarować ich własną opowieścią. Obecnie z zapałem zbiera opowieści o Wawrze i jego mieszkańcach oraz o małych kinach w małych miejscowościach. W Wawrze mieszka od ośmiu lat.

 

 

 

Maria Migdał (ur. 1988) – studentka Filologii polskiej i specjalizacji Animacja Kultury na Uniwersytecie Warszawskim. Prowadzi warsztaty dla dzieci i dorosłych, organizuje happeningi w ramach działań antyprzemocowych, działa w Kole Naukowym Literatury Najnowszej UW. Nie wyobraża sobie życia bez ludzi i książek – źródeł najpiękniejszych i najciekawszych historii. Realizuje się też w tańcu oraz projektowaniu autorskiej biżuterii. Mieszka w Wawrze i cieszy się życiem.

 

 

 

Filip Polaszek  (ur. 1989) – absolwent Europeistyki przy Uniwersytecie Warszawskim oraz student Prawa i Stosunków Międzynarodowych. Członek Zarządu Stowarzyszenia Inicjatywa Młodych Razem, działacz społeczny, organizator imprez kulturalnych. Jego główne zainteresowania to muzyka oraz filozofia. Na co dzień zajmuje się studiowaniem oraz opowiadaniem bajek młodszemu bratu.

 

 

 

Urszula Sęczek (ur. 1988) – studentka kulturoznawstwa i specjalizacji animacji kultury w Instytucie Kultury Polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Jest zafascynowaną miastem Warszawianką, nieustannie poszukującą nowych, warszawskich opowieści i miejskich legend. Wawer jest zakątkiem jeszcze przez nią nieodkrytym, dlatego z pasją będzie zbierała wawerskie opowieści, wspomnienia, legendy.

 

 

 

Magda Wenda – pasjonatka fotografii i spotkań z ludźmi. Specjalizuje się w fotografii rodzinnej ale na swoich zdjęciach uwielbia uwieczniać wszystko co ciekawe, piękne, brzydkie, zwykłe i całkiem niezwykłe. Swoje aspiracje zawodowe i zaangażowanie społeczne stara się łączyć z prowadzeniem domu i opieka nad swoimi dwoma, wspaniałymi dzieciaczkami.

 

 

 

 

Od listopada 2012 roku do maja 2013 w zbieraniu opowieści pomagali nam uczestnicy projektu "Spotkajmy się Pomiędzy": Dominika Banaszuk, Przemysław Ciesielski, Alicja Gołąb, Dominika Jarosławska, Beata Jezierska, Julia Korona, Zofia Korosadowicz, Wiktor Maciejewski, Gabriela Mróz, Dominik Olczak, Beata Ołdak, Daniel Stępniak, Marysia Sułkowska, Damian Talarek, Filip Targowski, Marlena Tereszyńska, Kacper Thomas i Maks Woźniuk.

 

Warto odwiedzić