Nasze dotychczasowe działania

News

Projektem, od którego wszystko się zaczęło był wawerski festiwal filmowy, zorganizowany wspólnie z Klubem Kultury Falenica, Stowarzyszeniem Zaczarowana Dorożka, Stowarzyszeniem Łucznica oraz Stacją Falenica. Festiwal „Miłość i inne obsesje” odbył się w dniach 25-28 sierpnia 2011 r. Było to niesamowite doświadczenie zarówno dla twórców wydarzenia, jak i dla wszystkich miłośników dobrego kina. W końcu sami przedstawiciele Urzędu Dzielnicy Wawer określili je jako: „największe filmowe wydarzenie od lat”. Takie słowa zobowiązują. Na deser, po dużej dawce filmowych uniesień, przygotowaliśmy warsztaty i spotkania z reżyserami, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Niedługo po zakończeniu festiwalu, został ogłoszony konkurs filmowy o tym samym tytule. Zdecydowanie jest co wspominać. Jak zacząć działać, to pełną parą!

 

Bo kino, to jest to, co lubimy najbardziej. Jest jak pierwsza miłość, która już na zawsze zagościła w naszych sercach. Kolejnym przedsięwzięciem, o którym warto wspomnieć, była organizacja letnich wieczorów filmowych w Cafe Peron w Międzylesiu. Miało to miejsce we wrześniu 2012 roku. Hasłem przewodnim było wówczas: „doskonałe kino przy wybornym winie”. Z utęsknieniem czekamy na kolejne ciepłe wieczory.

A na zakończenie słów kilka o naszym stosunkowo nowym projekcie – Spotkajmy się Pomiędzy, który rozpoczął się w lutym tego roku. On także ma  w sobie pierwiastek filmowy.Celem projektu jest próba znalezienia klucza do efektywnego dialogu międzypokoleniowego, a także zaciśnienia więzi sąsiedzkich. Naszą propozycją jest klucz tworzenia, czyli docieranie do siebie poprzez wszelkiego rodzaju formy artystyczne, takie jak fotografia, film czy muzyka. Uczestnicy projektu, to seniorzy i młodzież wawerska, którzy to mają za zadanie stworzyć wspólnie własny projekt, nawiązujący do historii, tradycji i specyfiki dzielnicy Wawer. Jest to projekt niezwykły - nie tylko łączy pokolenia, ale także rozbudza umysły, aktywizuje i animuje lokalną społeczność. To naprawdę działa!

Zdjęcie:
Film - Tłoprzez George Hodan

Warto odwiedzić