Zostaje linia 521

Z ulgą mogą odetchnąć mieszkańcy Wawra i części Pragi Południe, gdyż jedno z kluczowych połączeń autobusowych nie zostanie jednak zlikwidowane.

                            

 

 

 

Wielu mieszkańców linię 521 pamięta jeszcze jako linię „C” w czasach PRL, a od 1993 roku łączy ona poszczególne osiedla wawerskie ze śródmieściem i daje możliwość dostania się do samego centrum w niecałe czterdzieści minut. Na początku tego roku Zakład Transportu Miejskiego praktycznie przesądził o jej likwidacji, co wzbudziło protesty mieszkańców a także Radnych Dzielnicy Wawer. Powstała nawet grupa na Facebooku „Zostawcie 521”, która skupiła ok. 1800 użytkowników.

Jednak dyrektor ZTM poinformował stołecznych radnych o porzuceniu kontrowersyjnego pomysłu likwidacji linii 521. Prócz tego, zostaje również linia 175, która łączy lotnisko Chopina na Okęciu z Pl. Piłsudskiego, oraz linia E-2 relacji Wilanów-Bemowo. Pozostałe zagrożone połączenia będą mieć skrócone trasy, zmniejszoną częstotliwość lub zostaną zlikwidowane. W przypadku 521 sytuacja pozostanie bez zmian – w godzinach szczytu ma kursować z Falenicy do Ronda Wiatraczna, a co ok. 30 min do Szczęśliwic.

Redukcja kursujących autobusów w Warszawie jest związana z oszczędnościami, które są skutkiem obniżenia budżetu ZTM na ten rok o 190 mln. Zmiany w rozkładach jazdy nastąpią w czerwcu tego roku.

Aaron Welman

Warto odwiedzić