Pętla dla wytrwałych

Nowy szlak, nowe wyzwanie – otworzono kolejną ścieżkę rowerową w Wawrze.

U schyłku tegorocznej majówki nastąpiło otwarcie nowego szlaku rowerowego, który prowadzi przez Mazowiecki Park Krajobrazowy. To już piąta trasa dostępna dla rowerzystów – cztery pozostałe otworzono na początku października ubiegłego roku. Łącznie rowerzyści mieli do dyspozycji ok. 40 kilometrów drogi. Nowa pętla to dodatkowe dwadzieścia siedem kilometrów, dedykowanych dla bardziej wymagających miłośników jazdy na jednośladach, gdyż bywa, że wiedzie przez trudne do pokonania odcinki.

Oficjalne otwarcie trasy miało miejsce w niedzielę, 5 maja, na polanie przy ul. Przełęczy i Bartoszyckiej, w Falenicy. Wawerskim rowerzystom dopisała pogoda i pierwszy wspólny przejazd nową ścieżką odbył się w miłej wiosennej atmosferze. Organizatorzy nie zapomnieli również o konkursach i poczęstunku.

Coraz więcej osób w Warszawie jeździ na rowerach, a Wawer ma szczególnie dobre warunki do uprawiana tego sportu. Nie trzeba wyjeżdżać na Mazury czy w Bieszczady, żeby doznać rozkoszy jazdy na rowerze w niesamowitych miejscach, których u nas nie brakuje.

Wykorzystujemy ten ogromny potencjał wytyczając już kolejny szlak, tym razem dla bardziej wymagających rowerzystów – stwierdził wiceburmistrz Wawra, Przemysław Zaboklicki.

Wawer to dzielnica, w której imprezy kolarskie cieszą się ogromnym powodzeniem. Jesienią, ubiegłego roku, odbył się tu finał wyścigów kolarskich Poland Bike Maraton. Również w Wawrze zorganizowano II Mistrzostwa Warszawy i Mazowsza Samorządowców. W tym roku planowana jest kolejna edycja tych wydarzeń.

 

Trasę nowej ścieżki rowerowej można prześledzić pod adresami:

http://www.gpsies.com/map.do?fileId=oswqvemiixmkuzls&referrer=trackList

http://www.wawer.warszawa.pl/sites/default/files/field/attachments/Mapki%20szlak%C3%B3w.jpg

Warto odwiedzić