Nowe obiekty rekreacyjne w Międzylesiu

W czerwcu miały miejsce oficjalne otwarcia nowych obiektów rekreacyjnych. Z myślą o młodszych mieszkańcach dzielnicy, 11 czerwca odbyło się otwarcie nowo wyremontowanego palcu zabaw przy ul. Pożaryskiego w Międzylesiu. Obiekt został podzielony na dwa części, w głębi placu znajdują się atrakcje dla najmłodszych m.in. piaskownica, mini-zjeżdżalnia i mini- huśtawki. Natomiast od frontu znajdują się atrakcje dla starszych dzieci, gdzie największym zainteresowaniem cieszy się wysoki stożek linowy oraz zjeżdżalnia linowa. Dodatkowo na terenie placu możemy znaleźć  dwa przyrządy do ćwiczeń dla rodziców i opiekunów, aby przy okazji zabawy z dziećmi mogli popracować nad kondycją.  Zadbano również o bezpieczeństwo na terenie obiektu, podłoże przy atrakcjach wyłożone jest specjalnym materiałem amortyzującym upadki i potknięcia, w celu minimalizacji liczby wszelakich urazów.

 

Atrakcją zarówno dla dorosłych, jak i dzieci jest  kompleks boisk sportowych przy ul. Skalnicowej w Nadwiślu, oficjalnie oddany do użytku 16 czerwca.  Kompleks składa się z dwóch boisk – do piłki nożnej i koszykówki – oraz palcu zabaw o powierzchni 400 m2. Na przełomie sierpnia i września obiekt zostanie również wyposażony w sztuczne oświetlenie. Imprezę otwarcia uatrakcyjniły mecze piłkarskie – rozegrane pomiędzy samorządowcami z Wawra a drużyną Policji wawerskiej oraz pomiędzy osiedlowymi klubami sportowymi oraz występy artystyczne i pokazy sztuk walki. Koszt inwestycji w Nadwiślu wyniósł ponad 1 mln złotych.

Serdecznie zachęcamy do aktywnego korzystania z nowych obiektów, który zostały wybudowane z myślą o dobrej, wspólnej zabawie.

Warto odwiedzić