70. rocznica Powstania Warszawskiego w bibliotece w Aninie

 

                                       

"Lato w Teatrze" w wizji Brunona Schulza

Za nami premiera przedstawienia „Sklepy Cynamonowe na Przedwiośniu”, zrealizowanego w ramach programu „Lato w Teatrze”. Udział w projekcie wzięła młodzież i podopieczni Domu Pomocy Społecznej „Na Przedwiośniu”.

Relacja z premiery, zdjęcia i trailer przedstawienia: http://lato-cynamonowe.blogspot.com/

Lato w teatrze” to program dofinansowujący wakacyjne działania teatralne dla dzieci i młodzieży, zainicjowany w 2008 roku przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego i organizowany przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Młodzi ludzie na warsztatach teatralnych, scenograficznych, muzycznych i promocyjnych zdobywają nowe umiejętności, przygotowując wspólnie z instruktorami przedstawienia teatralne.

Więcej na temat „Lata w Teatrze”: http://www.latowteatrze.pl/web/turnus/167 ,

                                                  http://www.latowteatrze.pl/web/aktualnosci

 

Konferencja "Kazimierz Szpotański i jego dzieło"

Z okazji Roku Kazimierza Szpotańskiego, ustanowionego przez Stowarzyszenie Elektryków Polskich,  Urząd Dzielnicy Wawer zaprasza na konferencję "Kazimierz Szpotański i jego dzieło" poświęconą twórcy polskiej elektrotechniki, którego Fabryka Aparatury Elektrycznej FAE mieściła się w Wawrze, w Międzylesiu.

Konferencja  odbędzie się 15 maja o godz. 12.00 w Wawerskiej Strefie Kultury przy  ul. Żegańskiej 1A. Udział w dyskusji wezmą uznani eksperci w dziedzinie elektrotechniki i osoby związane z Kazimierzem Szpotańskim.

Szczegóły: http://www.wawer.warszawa.pl/pl/news/kazimierz-szpotanski-i-jego-dzielo-0

 

Fabryka Aparatów Elektrycznych - czy rozpoznajesz kogoś ze znajomych?

 

Teletechnika w nowoczesnych wnętrzach na Wawrze

Klub Kultury Falenica, Urząd Dzielnicy Wawer, K4 Home i Stowarzyszenie Teletechników Polskich zapraszają na otwarty wykład i konsultacje „Teletechnika w nowoczesnych wnętrach”, który odbędzie się 24 kwietnia w Wawerskiej Strefie Kultury przy ul. Żegańskiej 1a.

 

Czytaj więcej...

TRELE MORELE- spotkanie z książką

25.04.2014 r., (piątek),  godz. 12:00-12:12:30

TRELE MORELE- spotkanie z książką dla dzieci w wieku od 2,5 do 5 lat.  Zapraszamy na spotkanie z niezwykłą książką Herve Tulleta  pt. „Turlututu a kuku o ja!” i podróż po magicznym świecie wyobraźni. W programie: zabawy z Turlututu i lot kosmicznym statkiem w nieznane. Do zobaczenia 25 kwietnia o godzinie 12:00!
Zapisy trwają do 24.04.2014 r.
Cena udziału w zajęciach to 10 zł.

XIV Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Kukiełka”

Tematem tegorocznej edycji jest dowolna postać z opowiadań Tove Jansson o Muminkach. Realizując konkurs pragniemy uczcić 100. rocznicę urodzin autorki opowiadań o małych trollach. W konkursie mogą wziąć udział dzieci (od 7 roku życia), młodzież i dorośli. Zapraszamy do tworzenia - mieszkańcy Doliny Muminków czekają na wasze pomysły. Prace należy składać w dniu 25.04.2014 r. w godzinach 13:00-19:00 lub przesłać na nasz adres. Szczegóły udziału w konkursie w regulaminie dostępnym na stronie www.kkzastow.com

Wawerczyk roku 2013 - znamy laureatów!

Leszek Baraniewski, Maksymlian Bylicki, Izabela Kaszuba, Rafał Luboiński oraz Marcin Nivette otrzymali tytuł „Wawerczyka Roku 2013”. Uroczystość wręczenia statuetek została zorganizowana już tradycyjnie przez Stowarzyszenie „Inicjatywa dla Wawra” i firmę "Korotki Music".

 

Gala odbyła się wieczorem 1 marca w Centrum Konferencyjno-Szkoleniowym BOSS. Otwarcia po godzinie 20:00 dokonał Janusz Barciński, prezes Stowarzyszenia „Inicjatywa dla Wawra”, którego organizacja już po raz dziewiąty zorganizowała kolejną edycję „Wawerczyka Roku”. Bal miał charakter zamknięty, lecz każdy mógł nabyć zaproszenie i uczestniczyć w zabawie do wyczerpania miejsc – koszt wejściówki wynosił 250 zł., która gwarantowała między innymi kolację i napoje alkoholowe. Zabawa miała tym razem styl boogie-woogie, swing czy rock’n’roll. Tym samym na sali wśród kobiecej części gości dominowały nastroje typu pin-up. Wydarzenie poprowadził Michał Niemiec wraz Dominiką Matuszczak, która towarzyszyła mu przy oficjalnej części gali związanej z rozdawaniem statuetek. Całą galę i zabawę zorganizowała firma "Korotki Music". 

                   Źródło: http://www.wawer.warszawa.pl/

Założeniem imprezy jest uhonorowanie wybitnych mieszkańców dzielnicy Wawer działających na różnych polach: w biznesie, w kulturze, w służbie zdrowia, w szkolnictwie, czy w III sektorze. Stowarzyszenie „Inicjatywa dla Wawra” stara się od 2004 roku wyróżnić osoby wyróżniające się, przedsiębiorcze, innowacyjne i zaangażowane na rzecz rozwoju dzielnicy i lokalnej społeczności.

W tym roku statuetki otrzymało pięć osób:

 

  • Leszek Baraniewski – radny dzielnicy Wawer, Przewodniczący Komisji Kultury Fizycznej i Sportu, wiceprezes klubu sportowego Victoria Zerzeń, przewodniczący Rady Osiedla Nadwiśle. Miłośnik sportu aktywizujący na tym polu społeczeństwo i zabiegający o tworzenie nowych obiektów sportowych na terenie dzielnicy, jak np. boisko przy ul. Skalnicowej.

 

  • Maksymilian Bylicki – pianista, muzyk, wykładowca i menedżer. Członek zarządu Milmex Systemy Komputerowe, były dyrektor sektora publicznego IBM Polska, były wiceprezes KGHM Polska Miedź S.A. Dawniej także dyrektor Biura Edukacji Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy. Absolwent studiów MBA w Calgary i Akademię Muzyczną im. F. Chopina w Warszawie

 

  • Izabela Kaszuba – właścicielka rodzinnej firmy Flora Point „Świat Roślin”, uznany autorytet w branży hodowli roślin, wielokrotny gość w programie  Mai Popielarskiej „Maja w ogrodzie” kanału TVN.

 

  • Rafał Luboiński – właściciel agencji ochrony RR Security, prężnie rozwijającej się i cieszącej się dobrą marką wśród klientów.

 

  • Marcin Nivette – właściciel Nivette Fleet Management, jednej z największych firm w branży obsługi flot samochodowych oraz wynajmem i leasingiem samochodów.

 

W części artystycznej gwiazdą wieczoru był sekstet Singin’ Birds, który podbił serca publiczności w ubiegłorocznej edycji programu „Must Be the Music”. Po rozdaniu nagród, goście mogli bawić się do białego rana przy akompaniamencie orkiestry rozrywkowej Politechniki Warszawskiej The Engineers Band.

 

(Tekst został opracowany m.in. na podstawie materiału przekazanego przez firmę Korotki Music, współorganizatora balu i gali „Wawerczyk Roku 2013”.)

 

 

Konkurs artystyczny o Monte Cassino

Klub Kultury „Zastów” ogłosił dwa konkursy dotyczące tematyki bitwy pod Monte Cassino. Skierowane są zarówno do dzieci, młodzieży i dorosłych.

 

Poniżej przedstawiamy treść ogłoszenia o konkursie. 

 

Ogólnopolski Konkurs Poetycki “Monte Cassino- Bohaterowie spod znaku Czerwonego Maku”

Zapraszamy do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim “Monte Cassino - Bohaterowie spod znaku Czerwonego Maku”. Celem konkursu jest stworzenie wiersza, który pokazałby bohaterstwo żołnierzy walczących w bitwie pod Monte Cassino. Konkurs odbywa się w trzech kategoriach wiekowych: 13-16 lat, 17-19 lat, 20 lat i powyżej.

Maksymalna długość wiersza to osiem wersów.

 

 

 

Ogólnopolski Konkurs Malarski “Maki spod Monte Cassino”

Zapraszamy do udziału w konkursie malarskim, którego tematem jest zilustrowanie maku - symbolu Bitwy o Monte Cassino. Celem konkursu jest upamiętnienie 70. rocznicy Bitwy o Monte Cassino, promowanie świata wartości, który oparty jest na uczciwości, odwadze, braterstwie, pobudzenie wrażliwości i aktywności twórczej oraz promowanie talentów. Uczestnicy startują w czterech kategoriach wiekowych: 7- 10 lat, 11- 14 lat, 15- 18 lat i powyżej 18 lat.

 

Wydrukowane wiersze i prace prosimy składać osobiście lub przesłać na adres Klubu Kultury “Zastów” (Lucerny 13, 04-687 Warszawa) do dnia 16.04.2014r. Regulamin dostępny na stronie www.kkzastow.com

 

Masz Kartę Warszawiaka?

Będziesz mieć zniżki nie tylko na bilety komunikacji miejskiej.

Wszyscy posiadacze Karty Warszawiaka lub Karty Młodego Warszawiaka mogą mieć powody do zadowolenia. Od początku 2014 roku ruszyła specjalna strona Urzędu m.st. Warszawy, na której znajduje się katalog zawierający oferty ze zniżkami i innymi ulgami dla mieszkańców stolicy. Wśród tych możemy wymienić bilety do teatru, wejściówki na basen czy wizytę u prywatnego dentysty.

Czytaj więcej...

Dzień Babci i Dzień Dziadka w Kurze Domowej

 

Gwiazdkowe marzenie w Wawrze

 

Urząd Dzielnicy Wawer bierze udział w akcji "Gwiazdkowe Marzenie", "Super Express" razem z prezydent Warszawy  Hanną Gronkiewicz-Waltz oraz burmistrzami ośmiu stołecznych dzielnic, w tym Wawra, spełni świąteczne pragnienia 120 najmłodszych mieszkańców Warszawy. Za najpiękniejsze listy do Świętego Mikołaja przysłane do  redakcji  dzieciaki dostaną, m.in. tablety, zabawki i zestawy klocków Lego.

 

- Zachęcamy do pisania listów. Chcielibyśmy spełnić marzenia przede wszystkim tych najbardziej potrzebujących dzieci z naszej dzielnicy, których rodziców nie stać na kupno wymarzonych przez ich dzieci prezentów - mówi Jolanta Koczorowska, burmistrz dzielnicy Wawer.

 

Jak się zgłaszać?

http://www.se.pl/wydarzenia/warszawa/warszawa-dzieci-z-wawra-piszcie-listy-do-swietego-mikolaja_369301.html

 

Pomóżmy jedynemu w kraju liceum polonijnemu dla Polaków ze Wschodu!

Warszawskie Liceum Kolegium Św. Stanisława Kostki to jedyne w naszym kraju liceum dla młodych Polaków z Ukrainy, Białorusi, Kazachstanu czy Rosji. Oprócz bezpłatnej nauki, szkoła zapewnia także bezpłatne zakwaterowanie i wyżywienie. Koszty liceum pokrywa państwo polskie, ale tylko częściowo. Resztę szkoła musi uzbierać sama, korzystając ze wsparcia ludzi dobrej woli. Istnieje również kwestia siedziby Liceum Kolegium Św. Stanisława Kostki. Do tegorocznych wakacji mieściło się ono w budynku przy ul. Kolegiackiej 1 w Wilanowie. Musiało się jednak stamtąd wyprowadzić. Obecnie znajduje się w wynajętych pomieszczeniach na ul. Bobrowieckiej, ale jest to siedziba tymczasowa. Docelowo szkoła i szkolny internat mają się mieścić na Białołęce, gdzie zakon franciszkanek zgodził się przekazać budynek na ten cel. Wymaga on jednak kosztownego remontu i adaptacji na cele szkolne. Na pierwszy etap tych prac potrzeba 300 tys. zł. W ramach publicznej zbiórki udało się zebrać tylko 95 tys. zł. Dlatego gorąco apelujemy do Państwa o wsparcie finansowe. Szczegóły w sprawie zbiórki pieniężnej (m.in. numery kont) na ten cel znajdą Państwo na stronie: witajciewdomu.blogspot.com

WYPRZEDAŻ GARAŻOWA

8 czerwca 2013, 15.30- 17.30
na Paca 40 - w ramach obchodów Dnia Sąsiada

Idealna okazja, żeby odświeżyć szafę, wymienić ciuchy, pozbyć się niepotrzebnych sprzętów, upolować  z dawna oczekiwana okazję. Zapraszamy wszystkich - rodziny
z dziećmi, młodzież, seniorów, łowców okazji, zbieraczy i kolekcjonerów.

Można przynieść rzeczy na wymianę, rzeczy na sprzedaż, każda osoba może zyskać, pozbyć się z domu nieużywanych rzeczy, zarobić na nich trochę grosza  albo na zasadzie wymiany wrócić do domu z odnowioną garderobą. Świetna okazja, żeby poznać sąsiadów, spotkać znajomych. Każdy jest mile widziany. Zapraszamy serdecznie!

Czytaj więcej...

Dzień Sąsiada na Paca 40

8 czerwca obchodzimy jedno z najważniejszych dla nas świąt- Dzień Sąsiada. Z tej okazji dla sąsiadów i wraz z sąsiadami z ulicy Paca, przygotowaliśmy lokalne święto, na które serdecznie zapraszamy od 10:00 do 17:30!
 

DZIEŃ SĄSIADA W MIEDZESZYNIE

8 czerwca 2013 r. w Miedzeszynie odbędzie się II Edycja sąsiedzkiej wyprzedaży garażowej. To już trzecie tego typu wydarzenie w Wawrze, które wspólnymi siłami organizują sąsiedzi, w ramach IV edycji Dnia sąsiada – inicjatywy Q-Ruchu Sąsiedzkiego.  Miedzeszyńscy sąsiedzi będą mieli możliwość sprzedaży, kupna lub wymiany rozmaitych rzeczy: od ubrań, książek i zabawek, aż po wypieki, przetwory, konfitury i wiele innych. Oprócz tego, organizatorzy zaplanowali również różnego rodzaju dodatkowe aktywności, takie jak: zajęcia plastyczne dla dzieci, malowanie chodników kredą, wspólne fotografie oraz bookcrossing.

Takie działania pokazują, że spotkanie pod hasłem Jak zorganizować Dzień Sąsiada w Wawrze? było dla mieszkańców Wawra efektywne i inspirujące. Oby więcej tego typu inicjatyw!

Warto odwiedzić