70. rocznica Powstania Warszawskiego w bibliotece w Aninie

 

                                       

"Lato w Teatrze" w wizji Brunona Schulza

Za nami premiera przedstawienia „Sklepy Cynamonowe na Przedwiośniu”, zrealizowanego w ramach programu „Lato w Teatrze”. Udział w projekcie wzięła młodzież i podopieczni Domu Pomocy Społecznej „Na Przedwiośniu”.

Relacja z premiery, zdjęcia i trailer przedstawienia: http://lato-cynamonowe.blogspot.com/

Lato w teatrze” to program dofinansowujący wakacyjne działania teatralne dla dzieci i młodzieży, zainicjowany w 2008 roku przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego i organizowany przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Młodzi ludzie na warsztatach teatralnych, scenograficznych, muzycznych i promocyjnych zdobywają nowe umiejętności, przygotowując wspólnie z instruktorami przedstawienia teatralne.

Więcej na temat „Lata w Teatrze”: http://www.latowteatrze.pl/web/turnus/167 ,

                                                  http://www.latowteatrze.pl/web/aktualnosci

 

Fabryka Aparatów Elektrycznych - czy rozpoznajesz kogoś ze znajomych?

 

Konferencja "Kazimierz Szpotański i jego dzieło"

Z okazji Roku Kazimierza Szpotańskiego, ustanowionego przez Stowarzyszenie Elektryków Polskich,  Urząd Dzielnicy Wawer zaprasza na konferencję "Kazimierz Szpotański i jego dzieło" poświęconą twórcy polskiej elektrotechniki, którego Fabryka Aparatury Elektrycznej FAE mieściła się w Wawrze, w Międzylesiu.

Konferencja  odbędzie się 15 maja o godz. 12.00 w Wawerskiej Strefie Kultury przy  ul. Żegańskiej 1A. Udział w dyskusji wezmą uznani eksperci w dziedzinie elektrotechniki i osoby związane z Kazimierzem Szpotańskim.

Szczegóły: http://www.wawer.warszawa.pl/pl/news/kazimierz-szpotanski-i-jego-dzielo-0

 

Teletechnika w nowoczesnych wnętrzach na Wawrze

Klub Kultury Falenica, Urząd Dzielnicy Wawer, K4 Home i Stowarzyszenie Teletechników Polskich zapraszają na otwarty wykład i konsultacje „Teletechnika w nowoczesnych wnętrach”, który odbędzie się 24 kwietnia w Wawerskiej Strefie Kultury przy ul. Żegańskiej 1a.

 

Czytaj więcej...

Warto odwiedzić